"On jest świetny!" – mówiła publiczność, której trudno było powstrzymać się od ciągłych wybuchów głośnego śmiechu podczas piątkowego stand-upu w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Połączenie tylko z pozoru absurdalnego humoru, inteligentnych monologów z charyzmą sceniczną i rewelacyjnym kontaktem z publicznością okazało się pomysłem trafionym w dziesiątkę! Jeżeli ktoś może przełamywać tabu, żonglować wrażeniami i sprawić, że każdy występ to prawdziwy emocjonalny rollercoaster to właśnie ON – Adam Van Bendler!! Spotkanie oko w oko z jednym z bardziej rozpoznawalnych komików w Polsce było prawdziwą gratką dla miłośników programów stand-upowych. Nic dziwnego, że na jego najnowszy program “ZŁO KONIECZNE” czekało ponad 230 osób. Publiczność doceniła również występ współtwórcy kanału skeczowego ”PROSTO W KANAŁ” na platformie YouTube - Czarka Sikory. A gdy na scenie pojawił się mistrz zrobiło się śmiesznie, aż do bólu!!
Dla tych, którzy przegapili pierwszy w Połańcu stand-up krótka fotorelacja.....
  
więcej zdjęćhttps://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/653-adam-van-bendler 

Ekscytującym może okazać się DZIEŃ KOBIET W KINIE. Wystarczy sprawdzone towarzystwo, świetny repertuar, przytulne kino i dużo adrenaliny podczas losowania SZCZĘŚLIWEGO FOTELA. Dokładnie tak było 8 marca w Kinie „Impresja” w Połańcu. Dwa, specjalnie wybrane na tą okazję filmy o kobietach i dla kobiet: Plan na miłość i Heaven In Hell. A tuż po seansie loteria – niespodzianka z mnóstwem emocji, radości, uśmiechu i oczywiście elementem zaskoczenia. Było bardzo sympatycznie. Kinads Media dodatkowo zadbało o to by wyjście do kina tego dnia stało się jeszcze bardziej wyjątkowe, a wylosowane panie otrzymały miły upominek.
Przed nami kolejne emocje podczas DNIA MĘŻCZYZN, i spotkania oko w oko z Adam Van Bendler. Ostatnie miejsca czekają na Was !!! 
 

Więcej zdjęć https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/652-dzien-kobiet-w-kinie-2023

170 artystów na scenie, zimowe multimedia, kolorowe światła, stroje, rekwizyty i sala widowiskowa wypełniona po brzegi - jednym słowem ZIMOWY SPEKTAKL TANECZNY  w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Po raz pierwszy dwóch instruktorów, choreografów i reżyserów: Weronika Koziarz Dygulska i Amanda Szymańska przygotowało z pasją i zaangażowaniem wspólnie z dziećmi i młodzieżą taneczne widowisko. Tematem przewodnim było poszukiwanie Krainy Świętego Mikołaja i mieszkających tam Elfów. Na scenie zatańczyły wszystkie grupy taneczne z CKiSz. Część z nich w tak dużym przedsięwzięciu wzięła udział po raz pierwszy, pozostali to już „artystyczni weterani”. Dla wszystkich jednak spektakl okazał się aktorskim wyzwaniem, któremu sprostali w 100%. Co więcej gra na scenie dostarczyła, szczególnie najmłodszym wielu niesamowitych emocji, które udzieliły się publiczności. Taneczne widowisko poruszyło serca wszystkich oglądających; dorosłych i dzieci. Nic więc dziwnego, że spektakl został nagrodzony gromkimi i zasłużonymi brawami, a tancerze słodkościami, które rozdał Pan Marek Strzała Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Jarosław Kobryń p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu złożył serdeczne podziękowania wszystkim występującym: dzieciom i młodzieży za dostarczenie mnóstwa emocji i wrażeń. Instruktorom i reżyserom spektaklu za zaangażowanie i motywowanie swoich wychowanków, oraz pracownikom CKiSz, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji spektaklu.

  

więcej zdjęć https://www.facebook.com/photo/  i w galerii https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/


Za nami kolejny, kulturalny rok .... Jaki był ? Aktywny, Artystyczny i Ambitny. Sale tańca i pracownie wypełniała muzyka, śpiew, taniec, teatr, plastyka. Scena odkrywała niezwykłe widowiska taneczne, muzyczne i inscenizacje teatralne, a plener obfitował w uroczystości i imprezy kulturalne. Dzieci i młodzież swoimi występami wokalnymi, tanecznymi, teatralnymi, muzycznymi wywoływały uśmiech, radość, wzruszenie. Ich prezentacje pozostawiały w pamięci odbiorców niezapomniane wrażenia. Konkursy, przeglądy i mistrzostwa stawiały naszych wychowanków na medalowym podium, przyznając tym samym tytuł artystycznej wizytówki Połańca. Ciężka, całoroczna praca, zaangażowanie i osiągnięte sukcesy zostały nagrodzone Stypendiami Artystycznymi Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec.
W miniony piątek; 13 stycznia 62 wychowanków Centrum Kultury i Sztuki oraz uzdolniona plastycznie reprezentantka Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy otrzymali z rąk Pana Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Stanisława Lolo Przewodniczącego Rady Miejskiej w Połańcu i Pana Jarosława Kobrynia p. o. Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki stypendia, dyplomy uznania za artystyczny rozwój i promocję Miasta i Gminy Połaniec oraz symboliczne róże. Była to wzruszająca chwila dla wszystkich obecnych: nagrodzonych, rodziców i instruktorów: Marzeny Drożdżowskiej, Weroniki Koziarz – Dygulskiej, Małgorzaty Dalmaty Konwickiej, Andrzeja Stawińskiego i Barbary Słowińskiej. Nie zabrakło ciepłych słów uznania i podziękowań za artystyczną pracę oraz życzeń dalszych sukcesów wokalnych, tanecznych, teatralnych, muzycznych. Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali również instruktorom za poświęcony czas i pracę z młodymi artystami oraz rodzicom za zrozumienie i wsparcie talentów swoich dzieci, życząc wszystkim udanego roku 2023.
Artystycznym ukoronowaniem tej chwili była jak zawsze znakomita, muzyczna prezentacja Studia Piosenki SIDUS. Mamy nadzieję, iż przyznana nagroda zaowocuje jeszcze wspanialszą, artystyczną promocją ziemi połanieckiej, bo Połaniec to miejsce, w którym sztuka nie zna granic....

Zobacz zdjęcia https://www.facebook.com/photo?fbid=1092004075076222&set=pcb.1092007738409189

Niedzielne popołudnie w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu upłynęło w przyjemnej atmosferze historycznych wspomnień. A wszystko za sprawą Małgorzaty Dalmaty Konwickiej; reżyser spektaklu i grupy teatralnej „Maska”, którzy przygotowali inscenizację historyczną dla upamiętnienia 80 rocznicy śmierci Władysława Jasińskiego pseudonim „Jędruś”. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem pokazali fragment życia i moment śmierci człowieka, którego przewrotny los na stałe złączył z ziemią połaniecką. To była bardzo emocjonalna, pełna wzruszeń opowieść o człowieku, który już za życia przez okolicznych mieszkańców uważany był za bohatera narodowego, a oddział „Jędrusie” za synonim walki z Niemcami. Warto było przeżyć te emocje by zrozumieć jak wiele w tamtych czasach ludzie byli w stanie poświęcić dla innych….

Jarosław Kobryń  Dyrektor Centrum Kultury i Sztuk w Połańcu złożył na ręce Pani Małgorzaty Dalmaty Konwickiej podziękowania za historyczny przekaz, wspaniałą reżyserię i prawdę tak ważną dla obecnych i kolejnych pokoleń mieszkańców ziemi połanieckiej. Podziękował również młodym aktorom z CKiSz za wiarygodność i emocje, które udało im się wywołać swoją grą aktorską.

Powiedzieć, że było pięknie to tak jakby nie powiedzieć nic. Muzyczne dwie godziny z Salonową Orkiestrą Camerata z Krakowa i solistami Wiolettą Malchar i Danielem Cebula Orynicz minęły niepostrzeżenie. Co więcej, publiczność w sali widowiskowej CKiSz bawiła się znakomicie, klaszcząc i śpiewając wspólnie z artystami. To była wyjątkowa, wręcz magiczna podróż do świata muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Podróż pełna zaskakujących momentów i wzruszeń. Niesamowitych dźwięków instrumentów i całej palety wokalnych emocji. Kolorytu dodawały ciekawe aranżacje, znakomity kontakt z publicznością i precyzyjnie dobrane muzyczne hity ze znanych filmów i musicali. Nic więc dziwnego, że Koncert Noworoczny zakończyły brawa na
stojąco.

Kwiaty i serdeczne podziękowania za piękny występ złożył na ręce artystów w imieniu swoim i partnera społecznego Enea Elektrownia Połaniec S.A Pan Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Pan Jarosław Kobryń p. o. Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki. Jakby tego było mało...Prawdziwą petardę muzycy zostawili na bis. Wspólnie z publicznością zaśpiewali You’re The One That z musicalu Grease. Niesamowite emocje przeszły najśmielsze oczekiwania...
Dziękujemy partnerowi społecznemu Enea Elektrownia Połaniec S.A. za wsparcie projektowe przy organizacji Koncertu Noworocznego oraz działań kulturalnych realizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Taki koncert zdarza się rzadko, a co najwyżej raz do roku! O jakim koncercie mowa? O dzisiejszym Koncercie Kolęd w Centrum Kultury i Sztuki. Do wspólnego kolędowania zaprosiła licznie zgromadzoną publiczność Orkiestra Dęta z CKiSz pod batutą Pana Andrzeja Stawińskiego. Połączenie dźwięku instrumentów dętych, śpiewu wokalistki i aranżacji multimedialnych stworzyło wręcz magiczny klimat. Piękne, melodie i dobrze wszystkim znane kolędy przyniosły chwilę zadumy, refleksji i wspomnień minionych Świąt Bożego Narodzenia. Żywe, skoczne dźwięki "Przybieżeli do Betlejem...." zachęcały do wspólnego śpiewania. W całości było to niezwykłe, muzyczne wydarzenie; dowód na to, iż tradycje świąteczne w gminie Połaniec są nadal żywe i chętnie przekazywane z pokolenia na pokolenie. A kontynuując tradycję wspólnego kolędowania, na kolejny koncert kolęd w wykonaniu naszej orkiestry zapraszamy za okrągły rok…


Wyjątkowy wernisaż ………. Artystyczny spacer po zakamarkach Staszowa i okolic. Te słowa w pełni oddają atmosferę wernisażu malarstwa i grafiki Józefa Juszczyka w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, w którym wzięło udział liczne grono sympatyków malarza i jego twórczości. Wyjątkowy bo stanowił piękne dopełnienie widowiska muzycznego „WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia. Wyjątkowy bo z wszechstronnym, pełnym pasji  i twórczej wolności Artystą. O jego twórczości napisano już wiele. Tomasz Staszewski; recenzent wystaw, krytyk sztuki i regionalista podczas jednego z wernisaży powiedział „Józef Juszczyk potrafi przy pomocy jednokolorowej, czarnej kreski uchwycić półtonami niuanse światłocienia, wybierając jednocześnie szczegół, ciasny kadr architektoniczny, który zwraca uwagę na relację autora do portretowanej rzeczywistości”. Wartością dodaną, niezwykle cenną dla każdego malarza jest umiejętność  przenoszenia oglądającego w miejsca bliskie, znane, w miejsca, które stanowią natchnienie do pracy, mobilizują do bycia Artystą. I tą właśnie umiejętność posiada Józef Juszczyk. O czym warto przekonać się oglądając wystawę w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Wystawa dostępna będzie do końca stycznia 2023r.Więcej zdjęć https://www.centrum.polaniec.pl/wystawy/wystawy-zmienne/category/644-wystawa-jozefa-juszczyka

To było niezwykle emocjonujące widowisko, a Artystyczna Grupa Musicalowa zrealizowała go perfekcyjnie. Znakomicie zagrana i wyśpiewana historia wolności człowieka osadzona została w dziejach Polski. Historia legionów i Piłsudskiego, PRL-u, obalenia komunizmu, obrony Warszawy przedstawiona w kontekście poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Czym jest wolność człowieka? Pozwoliła publiczności na indywidualną jej interpretację. Niezaprzeczalnym atutem koncertu był dobór piosenek artystów, dla których wolność twórcza, osobista i społeczna była najwyższą wartością. Gra aktorska, choreografia, światła, wizualizacje wzmocniły muzyczny przekaz -odkryć historię to zrozumieć wolność. Bo wolność to nie tylko możliwość wyboru, ale świadome korzystanie z tej możliwości. Wolność to również świadomość wszystkich ograniczeń i ich akceptacja. To prawo do własnych myśli, ocen, poglądów, prawo do wyboru religii, ukochanego człowieka, prawo do obrony swojego bezpieczeństwa. Słowa piosenki „Wolność kocham i rozumiem, Wolności oddać nie umiem” były nie tylko puentą widowiska, ale również głosem młodzieży i mocnym przekazem dla wszystkich ludzi…. W życiu trzeba zawsze wolnym być, choć nie łatwy jest każdy nowy dzień.

Premiera widowiska muzycznego „WOLNOŚĆ ocalić od zapomnienia” zakończyła się owacjami na stojąco i wspólnym śpiewaniem z publicznością. Słowa uznania, gratulacje i podziękowania dla występujących, reżysera koncertu Pani Marzeny Drożdżowskiej i osób zaangażowanych w wydarzenie przekazał Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Prezes Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Magdalena Marynowska i p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Jarosław Kobryń. Ze sceny padło mnóstwo ciepłych, serdecznych słów.... Takie widowiska na długo pozostają w pamięci.

Dziękujemy za wsparcie Fundacja Aktywizacji i Rozwoju, Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec

#działajlokalnie #dlstaszow2022 #dlstaszow

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A., Nadleśnictwo Staszów - Lasy Państwowe, ArkonDesign - grafika reklama strony WWW - Staszów, Varmil Sp. z o.o., Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Portal Informacyjny z Miasta i Gminy Połaniec - polaniec.com.pl, Echo Dnia Staszów, Radio Kielce, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa 

 

Więcej zdjęć w galerii vhttps://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/643-ocalic-od-zapomnienia-2022

Minął miesiąc od kiedy koncertem „Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej” w wykonaniu Mateusza Mijala rozpoczęły się Dni Kultury Połanieckiej „Mistrzowie Słowa i Dźwięku”. W tym czasie na deskach Centrum Kultury i Sztuki zaprezentował się: Teatr Muzyczny IWIA z towarzyszeniem Krakowskiej Salonowej Orkiestry Camerata, Teatr Kultureska oraz taneczna młodzież z formacji Digress. Wszystkie występy dostarczyły oglądającym mnóstwo emocji i wrażeń.  Dni Kultury Połanieckiej były podróżą do świata melodii polskich przebojów, musicali i operetek. Wyprawą do fascynującego świata Świtezianki  pełnego tajemnic i nierzeczywistych obrazów. Wycieczką do krainy Zielonego Kopciuszka wypełnionego muzyką, kolorami, zabawą i dobrym humorem. Czy było warto wybrać się w tą podróż? Z pewnością. Pełne sale, oklaski na stojąco, sympatyczne komentarze, ciepłe słowa ….  Mamy nadzieję, że zostawiliśmy Państwa z dużym muzycznym, tanecznym i teatralnym niedosytem, który uda się zaspokoić kolejnymi wydarzeniami.

Dziś przyszedł czas na oficjalne podsumowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kulturalnych wydarzeniach i aktywnie włączyli się w akcję POMAGAMY BARTOSZKOWI. Akcja przygotowana była przy wsparciu Fundacja Aktywizacji i Rozwoju. Dzięki Państwa gorącym sercom i wpłatom do puszki udało nam się zebrać kwotę 5159,93 zł. To nasza, wspólna, maleńka cegiełka w walce o zdrowie Bartoszka. Dziękujemy. wiecej zdjęć w galerii https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/642-dni-kultury-polanieckiej-2022

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie plików cookie.