Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką...

Dobiegł końca kolejny rok kulturalno - oświatowy grup Digress w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Każdy z naszych wychowanków dobrze wykorzystał ten czas, kształtując  swoją wrażliwość taneczną i umiejętności. Wspaniałą nagrodą dla rodziców za cierpliwość, zaangażowanie i wsparcie były niezwykłe prezentacje taneczne podsumowujące miesiące ciężkiej pracy, wielu godzin ćwiczeń i prób. Tego dnia około 80 podopiecznych Weroniki Koziarz – Dygulskiej pokazało wszystkim obecnym jak wielka jest siła miłości do tańca i pasji, która rok, dwa czy pięć lata temu przyciągnęła na pierwsze zajęcia. Była motywacją i magnesem, który złączył tancerzy z Centrum Kultury i Sztuki na dłużej. Urzekające choreografie, światła, stroje, muzyka i ta trudna do zdefiniowania energia; to wszystko razem stworzyło piękny, taneczny obrazek zakończony zasłużonymi brawami. Wszystkim występującym oraz instruktorowi gratulacje, podziękowania i ciepłe życzenia dalszego rozwoju i sukcesów złożył Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Jarosław Kobryń p.o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.   

Dwa, wakacyjne miesiące miną szybko. Już dziś zapraszamy od września do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na kontynuację nauki tańca. Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/ckiszpolaniec/photos/
  W dniach 16 - 18 czerwca zespoły DIGRESS z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu stanęły w taneczne szranki z ponad 2500 tancerzy z całej Polski podczas XXII Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza i Mistrzostw Polski Federacji WADF. To był zaszczyt znaleźć się w tak elitarnej i znakomitej technicznie i choreograficznie grupie. Pomimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu prezentacji Mistrzostwa Polski WADF zakończyły się dla zespołów prowadzonych przez Weronikę Koziarz - Dygulską zasłużonymi miejscami na podium:

1 miejsce w kategorii Artistic Dance Show - trio- Juniors zajęły: Weronika Gawełek, Maria Równiak, Daria Noga

2 miejsce w kategorii Contemporary Ballet - trio - youth and adults zajęły: Wiktoria Skowron, Julia Kowalska, Kamila Gradkowska

4 miejsce w kategorii Artistic Dance Show - large team - youth zajął DIGRESS I (Drogosz Amelia, Kamila Gradkowska, Maja Grzyb, Julia Moryc, Natalia Bednarska, Martyna Zabłocka, Wiktoria Skowron, Julia Dziarmaga, Emilia Witek, Julia Kowalska, Małgorzata Czechowska)

2 miejsce w kategorii Contemporary Ballet - Adults zajęła Kamila Gradkowska

5 miejsce w kategorii Artistic Dance Show - large team – Juniors zajął DIGRESS III (Weronika Gawełek, Daria Noga, Amelia Kula, Kaja Krupa, Olga Tomasik, Marysia Równiak, Katarzyna Kosowicz, Magda Łaszyca, Tatiana Fijalkowska, Wiktoria Sawicka, Nikola Drożdż)

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów na tanecznej scenie w Polsce i za granicą. 

Więcej zdjęć';  https://www.facebook.com/ckiszpolaniec

Miniona niedziela upłynęła pod hasłem artystycznych prezentacji. A to za sprawą naszej wokalnej i tanecznej młodzieży, która godnie reprezentowała Centrum Kultury i Sztuki oraz Połaniec podczas koncertu „Jawor u źródła kultury” w Staszowie i w trakcie 20. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Baśniowo i niezwykle elegancko zaprezentowały się tancerki z grup Digress w Bajkowym Korowodzie, który przeszedł ulicami Pacanowa. Natomiast zespół „Połaniecka Nuta” zachwycił organizatorów festiwalu i skradł serce staszowskiej publiczności. I nic w tym dziwnego, nasze piękne, połanieckie dziewczyny zaśpiewały z ogromną energią i uśmiechem…. 

Występ Studio Piosenki z Połańca  w Staszowie
Więcej zdjęć ...https://www.facebook.com/ckiszpolaniec/pl
Gdy śmieje się dziecko śmieje się cały świat, a dobra zabawa to podstawa udanego Dnia Dziecka. Wiedzą o tym Miasto i Gmina Połaniec oraz Centrum Kultury i Sztuki; organizatorzy festynu POŁANIEC DZIECIOM. Wspaniała pogoda i moc atrakcji to dodatkowe atuty wydarzenia. Było muzycznie i kolorowo. Z niesamowitą energią; tanecznie, wokalnie i instrumentalnie zaprezentowali się wychowankowie CKiSz. Tego dnia scena należała do nich. Taneczne pląsy najmłodszych tancerek rozbujały publiczność przyciągając wszystkich blisko sceny. Świetne choreografie i taneczny kunszt zaprezentowały grupy Digress. Artystycznie nie ustępowały ani na krok grupy wokalne i soliści w muzycznych aranżacjach znanych piosenek. Tego dnia instrumentaliści również mieli swoje pięć minut. Łącznie na scenie zatańczyło, zaśpiewało i zagrało ponad 230 tancerzy, wokalistów i muzyków. Zasłużone brawa i słodkie „co nieco” to dopełniająca całości „wisienka na artystycznym torcie”.
Gwiazdą Dnia Dziecka była niezwykle utalentowana Maja Janowska, uczestniczka The Voice Kids, której od pierwszego dźwięku, z naturalną lekkością udało się oczarować głosem publiczność w każdym wieku. To był wspaniały koncert.
Nie tylko scena pełna była dzieci. Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, gry wielkoformatowe, animacje w towarzystwie maskotki Strażaka Marshalla z Psiego Patrolu to tylko część atrakcji, z których korzystały dzieci w różnym wieku. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawnych konkurencjach z piratami, poszukiwali skrzyni skarbów i wspólnie robili mieniące się wszystkimi kolorami tęczy bańki mydlane. Co więcej rodzice i dziadkowie chętnie bawili się ze swoimi pociechami, a wymyślne tańce i konkurencje sprawnościowe sprawiały wszystkim ogromną radość. Prawdziwe oblężenie przeżywał namiot animatorów z CKiSz. Każdy chciał mieć kolorowe włosy, bajkowe tatuaże i pomalowane buźki. Tego popołudnia nikt nie miał czasu na nudę. Było magicznie i kolorowo.
Jak co roku miłą niespodzianką były sportowe upominki i słodycze, które uczestnicy pirackich konkursów otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Nowaka i p. o. Dyrektora CKiSz Jarosława Kobrynia. Błysk radości w oczach dzieci i szczery uśmiech pojawiający się na twarzy maluchów to najcenniejsza forma podziękowania dla organizatorów.
Serdeczne podziękowania dla: Marzeny Drożdżowskiej, Amandy Szymańskiej, Weroniki Koziarz – Dygulskiej, Wojciecha Budy; instruktorów z Centrum Kultury i Sztuki za całoroczną, artystyczną pracę z dziećmi i młodzieżą oraz wspaniałe przygotowanie programu Dzieci Dzieciom.

Chłopiec w ramceZabawy na muszli Połaniec DzieciomZabawy taneczne na muszli

Zdjęcia dostępne na fb https://www.facebook.com/ckiszpolaniec/photos/
Niedziela w Połańcu należała do dzieci i młodzieży, którzy rekreacyjnie spędzili czas nad Zalewem nad rzeką Wschodnią. Uczestnicy imprezy stanęli w wędkarskie szranki w czterech kategoriach wiekowych. Maluchy łowiły plastikowe rybki w basenikach. Starsi próbowali swoich sił w "dorosłym" wędkowaniu z przynętą i żywymi rybami, które nie koniecznie chciały złapać się na haczyk. Nutka rywalizacji, wsparcie rodziny i znajomych dopingowało mniejszych i większych wędkarzy-amatorów. Podczas imprezy dzieci chętnie częstowały się pieczoną na grillu kiełbaską, słodkimi pączkami i napojami. Ważnym akcentem była profilaktyka bezpiecznego wypoczynku i zachowania się nad wodą oraz pokaz ratownictwa wodnego i wozów strażackich. Nie brakowało chętnych na dodatkową dawkę adrenaliny, "wiatr we włosach" i niezapomniane wrażenia podczas przejażdżki łodzią po zalewie i quadem brzegiem zbiornika.

vDzień Dziecka nad zalewemDzień Dziecka nad zalewem

Gościem pikniku była Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł świętokrzyskiej ziemi, która złożyła dzieciom z okazji ich święta życzenia: „Wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, dużo wspaniałych przygód z których słynie dzieciństwo, ale przede wszystkim bezpiecznych przygód".

Fantastyczna zabawa, energetyczne koncerty, niesamowita, liczona w tysiącach publiczność! Takie było muzyczne zakończenie Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal. Nic dziwnego, na tą chwilę przez dwa lata pandemii czekało mnóstwo osób spragnionych plenerowych imprez. A było na bogato! Dużo dobrej, różnorodnej muzyki, tańca, atrakcji dla dzieci, stoisk wystawienniczych X Majowego Jarmarku Połanieckiego i smakowitości przygotowanych przez niezawodne, połanieckie Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia.

Uroczystego otwarcia Enea Połaniec Festiwal i Pikniku Rodzinnego dokonali: Jacek Benedykt Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jarosław Kądziela Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, przedstawiciele Enea Elektrownia Połaniec, głównego sponsora imprezy: Bogusław Rybacki Prezes Zarządu i Agnieszka Wojdan Członek Zarządu ds. finansowych oraz Jarosław Kobryń p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Gościem specjalnym niedzielnego Pikniku Rodzinnego była Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm RP województwa świętokrzyskiego, która życząc wszystkim udanej zabawy pogratulowała Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec oraz Prezesowi Zarządu Enea Elektrownia Połaniec S.A. świetnej inicjatywy integrującej mieszkańców i mającej duże znaczenie dla tworzenia się wspólnoty Miasta i Gminy Połaniec.

Dni PołańcaRozdanie pucharów dla zwyciężców rozgrywek bowlingowychX Majowy Jarmark PołanieckiX Majowy Jarmark Połaniecki

Dni Połańca 2022 Enea Elektrownia Połaniec to łącznie 13 godzin niesamowitych emocji, wrażeń i muzyki. A było kogo posłuchać i przy kim się bawić. Podczas Enea Połaniec Festiwal wystąpili młodzi wokaliści i uczestnicy popularnych programów muzycznych: KasjaN, Maja Janowska i Max Kononow. Co więcej, prezentacje w ramach konkursu „Enea wspiera muzyczne talenty” i występy wokalno – taneczne z CKiSz potwierdziły jak dużo w naszym regionie jest utalentowanych dzieci i młodzieży.

 

Dni Połańca 2022 Enea Połaniec Festiwal obfitowało w imprezy i wydarzenia towarzyszące. Na sportowo rozegrane zostały w kręgielni Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu dwa turnieje bowlingowe.

Jako pierwszy w dniu 12 maja odbył się Turniej Bowlingowy Mieszkańców w kategorii kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy. W rozgrywkach wzięło udział 17 mężczyzn i 6 kobiet. Sympatyczna atmosfera i zdrowa, sportowa rywalizacja towarzyszyła grającym przez cały czas trwania turnieju. W kategorii kobiet na podium stanęły:

  1. Patrycja Brzostowicz
  2. Paulina Kos
  3. Joanna Bandziorowska

W kategorii mężczyzn wygrali:

  1. Marcin Kuśmierz
  2. Jerzy Misiak
  3. Tomasz Brzostowicz.

18 maja w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec wzięło udział 8 jednostek OSP z Gminy Połaniec. Gra była bardzo wyrównana. Jak przystało na prawdziwych strażaków walczyli do końca o każdy punkt, śledząc wyniki konkurentów. W turnieju zagrał również Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec wspierając swoimi celnymi rzutami swoją macierzystą jednostkę - OSP Tursko Małe. Po kilkugodzinnych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła OSP w Okrągłej, drugie OSP Tursko Małe, na trzecim miejscu stanęli strażacy z OSP Połaniec.

Pamiątkowe dyplomy i puchary zwycięzcom obu turniejów wręczyli na muszli koncertowej podczas Enea Połaniec Festiwal:  Pan Bogusław Rybacki Prezes Enea Elektrownia Połaniec, Pani Agnieszka Wojdan Członek Zarządu ds. finansowych Enea Elektrownia Połaniec i Pan Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.  Więcej zdjęć z turnieju na fb ckisz zobacz ......


Uczestnikami nietypowego spotkania z Artystą byli uczniowie szkoły podstawowej i średniej w Połańcu. Emocje i niesamowite wrażenia towarzyszyły powstawaniu kolejnego, pięknego obrazu. Nie lada atrakcją była możliwość poznania krok po kroku procesu tworzenia dzieła przez samego mistrza. Od czystego płótna do pełnego kolorów pejzażu. Od kilku przypadkowo nałożonych szpatułką barwnych plam do skończonego dzieła. Gra światła, perspektywa, kolory ciepłe i zimne, technika nakładania farby na płótno to cały rytuał, o którym z przyjemnością opowiadał w trakcie pracy Tadeusz Blicharz. Świadkowie tego procesu twórczego z zaciekawieniem przyglądali się pracy, zadając przy tym mnóstwo pytań. A poziom wiedzy o malarstwie naszej młodzieży zaskoczył samego Artystę. Tego dnia w oczach młodych ludzi stał się on symbolem „poszukiwania pasji i własnego ja”.

W czwartkowy wieczór odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wernisaż wystawy „Cztery pory roku w malarstwie” Tadeusza Blicharza. Wydarzenie przyciągnęło entuzjastów sztuki i wielu przyjaciół artysty. W spotkaniu wziął również udział Pan Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.

Wernisaż upłynął w serdecznej i pełnej ciepłych rozmów atmosferze. Zabawne historyjki z życia artysty przeplatały się ze wspomnieniami poszukiwań malarskich inspiracji i powstawaniem kolejnych obrazów. Punktem kulminacyjnym był spacer wśród krajobrazów i rodzimych pejzaży artysty. Każdy kolejny mijany obraz dopowiadał ciąg dalszy pasjonującej historii umiłowania przyrody i zachwytu nad najdrobniejszymi jej aspektami; w myśl słów:  „by żyć pięknym życiem, bo nie ma drugiego”.

O artystyczną oprawę zadbali wychowankowie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu: Karol, Dominika, Julia, Amelia i Martyna, przenosząc słuchaczy w krainę muzyki i tańca. Wiersze artysty zaprezentowane ze sceny dopełniły całości, stworzyły jedną spójną całość zamykając wrażenia, emocje i myśli uczestników spotkania. 

Wystawa udostępniona dla zwiedzających  do 6 czerwca.
Zapraszamy.

Cztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawaCztery_pory_roku - wystawa

7 medali wytańczyły nasze tancerki podczas niedzielnego Turnieju Open Polish Dance Cup 2022 w Busku Zdroju organizowanego pod patronatem Polskiej Federacji Tańca. W największym wydarzeniu tanecznym w regionie zatańczyły formacje, grupy, soliści i duety z całej Polski w różnych stylach tanecznych. Prezentacje na wysokim poziomie i duża konkurencja zadziałała na Digressy motywująco. Na podium stanęła Formacja Digress I, Martyna Zabłocka, Julia Kowalska, Kamila Gradkowska, Amelia Drogosz i Amelia Dudek.
Digress
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie plików cookie.