W obliczu epidemii bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa. Wiedzą o tym wszyscy, którzy aktywnie włączyli się w inicjatywę Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Do akcji szycia maseczek ochronnych z zaangażowaniem przystąpiło Centrum Kultury i Sztuki, Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy, Przedszkole Publiczne, Żłobek „Kraina Malucha”, Przychodnia Zdrowia w Połańcu, Urząd Miasta i Gminy Połaniec, osoby prywatne. Wspólne szycie maseczek ochronnych dla służb pracujących i potrzeb środowiska lokalnego to nie tylko forma walki z koronawirusem, ale przede wszystkim symbol solidarności i wsparcia dla wszystkich, którzy w tej chwili są na pierwszej linii frontu.
Akcja w Połańcu przybiera na sile. Przygotowujemy się na okres kiedy maseczka może być obowiązkowa już przy wyjściu z domu, wówczas tyle ile uszyjemy maseczek, nieodpłatnie przekażemy mieszkańcom. Każdego dnia do akcji włączają się kolejne osoby i instytucje tworząc stanowiska pracy zgodnie z zaleceniami i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jedni kroją, inne osoby zszywają, a jeszcze inne wykańczają, praca idzie taśmowo i bardzo sprawnie. Nic więc dziwnego, że liczba gotowych maseczek rośnie w bardzo szybkim tempie, każdego dnia liczba dzienna jest coraz większa. O trudnych początkach nikt już nie pamięta, liczy się cel i wspólne działanie dla dobra innych.
To świetna inicjatywa i wspaniała współpraca instytucji , a przede wszystkim ludzi otwartych na pomoc innym. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim osobom, które mimo tak trudnej sytuacji, wielu obaw pracują i pomagają innym.